Zpravodajství

28. února si připomínáme Světový den vzácných onemocnění. Potýká se s ním i šestiletá Adélka a devítiletý Lukášek
Za vzácné onemocnění je považováno takové, které postihuje méně než 5 osob z každých 10 tisíc. Ve většině případů toto onemocnění výrazně ovlivňuje kvalitu života pacienta nebo je dokonce považováno za život ohrožující.
Týmy ZZS resuscitovaly muže v havarovaném automobilu na Frýdecko-Místecku
Raškovice
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek několik minut před šestnáctou hodinou u tragické dopravní nehody automobilu v obci Raškovice .
Autobusy na vodík? Moravskoslezský kraj připravuje tendr
Moravskoslezský kraj
Do dvou let by měly na Havířovsku jezdit autobusy na vodík. Moravskoslezský kraj jako první v republice začal připravovat tendr, který by měl od roku 2023 v této části regionu zajistit veřejnou dopravu vozidly s vodíkovým pohonem.
Těžká hasičská technika pomáhala v Bruzovicích a Dolním Benešově s vyproštěním nákladních automobilů
Bruzovice / Dolní Benešov
Hned dvě nehody, při kterých musela pomáhat těžká vyprošťovací technika, řešili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v pátek 26. února 2021.
Masážní přístroj na nohy z rukou podvodníka vyšel seniory skutečně draho
Stále se opakují případy, kdy různí podvodníci vylákají z důvěřivých seniorů pod různými legendami vysoké finanční obnosy za bezcenné předměty, nebo úplně podvodem.
Necelá polovina lidí souhlasí se zrušením nouzového stavu, dvě pětiny obyvatel by nouzový stav zachovalo. Návrat dětí do škol je pro lidi prioritou
Společnost SANEP realizovala exkluzivní bleskový průzkum ohledně rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o zrušení, resp. neprodloužení nouzového stavu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům
Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.
O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.
Pět zraněných osob u nehody v Třinci
Třinec
V sobotu po desáté hodině byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Třinci, městské části Karpentná. U nehody došlo ke zranění celkem pěti osob, jednu osobu museli hasiči vyprostit.
Moravskoslezští hasiči pokračují v rozvozu vakcín proti covidu
Moravskoslezský kraj
Téměř 3,5 tisíce dávek vakcíny Moderna rozvezou během čtvrtku 14.1.2021 celkem 41 „očkovacím“ subjektům v Moravskoslezském kraji, především domovům pro seniory, zdejší profesionální a dobrovolní hasiči.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

1. března 1954

v Mikronésii odpálily USA vodíkovou bombu Bravo. Exploze v oblasti bikinského atolu na první pohled smazala z povrchu všechny okolní korálové ostrovy.

POČASÍ

1. března 1785

v pražském Klementinu byla naměřena teplota -27,6 °C, vůbec nejnižší teplota během měření v období 1775–2020.

PŘÍRODA

1. března 1955

byla vyhlášena nejstarší Chráněná krajinná oblast v České republice – Český ráj.