Zpravodajství

Jedenáctka slavila 30 let. Je jedinou Rorýsí školou ve Frýdku-Místku
FRÝDEK-MÍSTEK
Bublinková show, vystoupení žáků, šermířů, divadlo, zpěv, ale také workshopy v učebnách, výroba pamětních dukátů v keramické dílně a sportovní aktivity na hřišti. Jedenáctka oslavila výročí 30 let od založení školy.
Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června
Frýdek-Místek
Zhruba půlkilometrový úsek loni otevřeného obchvatu Frýdku-Místku je kvůli nutným opravám uzavřený. Ředitelství silnic a dálnic opakovaně reklamuje cementobetonový povrch dálnice ve špatném stavu. Opravu zaplatí zhotovitel stavby.
Vaky pro stromy. Frýdek-Místek převzal ekologický dar
Frýdek-Místek
Stromům ve Frýdku-Místku dodají vláhu speciální vaky. 150 kusů vaků získalo město od Pivovaru Radegast. Společnost je darovala na základě projektu Radegast lidem, kterým podporuje v severomoravském regionu projekty zaměřené na zadržování vody v krajině.
Budoucí cukráři kouzlili s kávou. To bylo hlavní zadání letošní soutěže Marlenka Cup
Moravskoslezský kraj
Talířový dezert s použitím kávy, čokolády a jádrovin. Jasné zadání pro přípravu moučníku už 6. kola soutěže Marlenka Cup. Soutěže se účastnili žáci všech 7 krajských středních škol, na kterých se vyučuje obor Cukrář.
Přehrady na území povodí Odry jsou téměř plné
Moravskoslezský kraj
Před nástupem letního období je hydrologická situace na území povodí Odry velmi dobrá. Vodní díla budou k 1. květnu prakticky na svých zásobních hladinách, což je dobrý start pro nadcházející období, kdy lze předpokládat menší množství srážek.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Opakovaná mimořádná deratizace v Třinci
Třinec
V pátek 31. března proběhne opakované položení deratizačních návnad do podzemních odpadových kontejnerů na území Třince. Vedení města a svozová společnost SMOLO rychle zareagovali na stížnosti občanů na hlodavce, kteří se v nádobách usadili. . Koncem ledna již proběhla jedna mimořádná deratizace.
Baseballisté Frýdku-Místku chtějí opět postoupit do Nadstavby o Extraligu
Frýdek-Místek
Již 1. dubna začne pro baseballisty Klasiku Frýdek-Místek nová sezona, kterou otevřou dvěma zápasy na hřišti Pelikans Bučovice. V minulém roce Klasik nedokázal postoupit do baráže o Extraligu, což by letos chtěl změnit.
Prezident Petr Pavel besedoval se studenty v tělocvičně místeckého gymnázia
Frýdek-Místek
Výjimečný závěr vyučování zažili studenti ze dvou frýdecko-místeckých gymnázií. V tělocvičně Gymnázia Petra Bezruče v Místku přivítali českého prezidenta Petra Pavla. Do školy zamířil v doprovodu své manželky Evy Pavlové a hejtmana Ivo Vondráka v rámci své cesty po Moravskoslezském kraji.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Zdravotnictví

8. června 1600

se konala v Praze první anatomická pitva lidského těla. Provedl ji lékař Jan Jesenský (Jessenius). Pitva trvala až do 12. července.

Kultura

8. června 1908

dokončil Alfons Mucha Slovanskou epopej, cyklus dvaceti velkoformátových obrazů, kterým shrnul dějiny slovanských národů.

Gastronomie

8. června 1786

se v New Yorku prodala první komerčně vyrobená zmrzlina.