VOLNÝ ČAS / Náš tip

Rekonstruujete? Elektroinstalaci v domě nebo bytě přenechte odborníkům
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Pokud jste se rozhodli rekonstruovat dům, byt či jen jednu místnost, rozhodně doporučujeme provést kompletní výměnu elektroinstalace.  Staré rozvody odstranit a vyměnit za nové, které vyhovují platným normám a předpisům. Stávající elektroinstalace je již často nevyhovující a v rizikovém stavu.

Plánování a projekt je základ

Dopředu je nutné si dobře promyslet, co vám do této chvíle vyhovovalo a co naopak vadilo. Máte ideální příležitost posunout či přidat další vypínače, zvýšit počet zásuvek, případně naplánovat nové světlo.

Počet elektrospotřebičů v domácnostech stále stoupá, a to co stačilo v minulosti je již nevyhovující. Doby, kdy v obýváku stačila jedna dvojzásuvka, jsou nenávratně pryč.  Např. většina lidí zvyšuje počet zásuvek instalací prodlužovaček, tyto by se měly využívat jen k dočasně, nejsou určeny k trvalému použití.

Popřemýšlejte i nad datovými sítěmi, elektronickým zabezpečením či domácím telefonem.

Příprava a výběr materiálu

Nyní je správná chvíle se obrátit na elektrikáře, který vám vaše vize zkontroluje, poradí, co upravit a doporučí vhodný materiál. Elektrická instalace je využívána neustále a pokud požadujete bezpečí a spolehlivost, není vhodné mnohdy vybírat z nejlevnějších produktů. 

Samotná rekonstrukce nejsou jen "kabely"

Kvalitní elektromontážní firma by měla pracovat kvalitně a rychle, s notnou dávkou flexibility. Měla by sledovat poslední trendy, nové materiály a výrobky v oboru a plně respektovat nejnovější trendy. Odborníci vám na přání dodají a zapojí různé typy vypínačů a zásuvek. Nabídka těchto produktů je velmi široká a i zde vám elektroinstalační firma může hodně pomoci v orientaci na trhu. 

Revize

Máte-li hotovo a spokojeně jste si oddychli nezapomeňte, že každá elektroinstalace musí před uvedením do provozu projít revizí, kterou může provést pouze revizní technik. 


Neodborně provedené elektroinstalační práce vám kromě vrásek na čele mohou způsobit i ohrožení majetku nebo zdraví. Důrazně doporučujeme přenechat všechny elektroinstalační práce odborníkům, např. z firmy elektrikariostrava.cz.

Autor / zdroj: PR

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.