AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Nový stomatologický rentgen v plném provozu
Nemocnice Třinec pořídila nový digitální stomatologický rentgen (OPG), jehož pořizovací náklady se vyšplhaly na téměř šest set tisíc korun. 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Třinec

Koncem loňského roku si Nemocnice Třinec pořídila nový digitální orthopantomograf (OPG), jehož pořizovací náklady se vyšplhaly na téměř šest set tisíc korun.

Nový přístroj s digitálním zpracováním obrazu nahradil ten původní, který byl v provozu od roku 2002 a byl již nevyhovující. Na současném moderním rentgenovém přístroji lze provést panoramatický snímek horní a dolní čelisti v celém rozsahu, dále zobrazit čelistní klouby a dálkový boční snímek lebky - tzv. telerentgen. Tato vyšetření slouží nejenom zubařům a orhtodontům, ale i lékařům ORL  a chirurgům při diagnostice lézí a traumat v oblasti obličeje. Nový přístroj je plně digitální s možností odeslání pořízeného snímku přímo indikujícímu lékaři PACSem či jinou cestou.

„Zvyšování kvality zdravotnické péče je jednou z priorit naší nemocnice. Snažíme se klást důraz na kvalitní moderní přístrojové vybavení, které významně pomáhá nejenom pacientům, ale i zdravotnickému personálu,“ dodal Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec.

Projekt „Modernizace Nemocnice Třinec“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

Autor / zdroj: Irena Sikorová Nožková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.