KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Bezručova vyhlídka stojící na vrchu Brdy v Kopřivnici.
Bezručova vyhlídka umožňuje krásný výhled na polygon Tatry a Kopřivnici
Bezručova vyhlídka stojící na vrchu Brdy v Kopřivnici.  
Autor / zdroj foto: lasska-brana.cz

Bezručova vyhlídka / Kopřivnice

Vystoupáním 45 schodů na dřevěnou Bezručovu vyhlídku se vám naskytne výhled z kopce Brdy na celou Kopřivnici, automobilku Tatra a za pěkného počasí i na Jeseníky.

Třináct metrů vysoká rohledna se čtyřmi vyhlídkovými plošinami stojí na místě původní železobetonové vyhlídky z roku 1981. Ještě před ní ní zde Klub československých turistů v roce 1934 na počest básníka Petra Bezruče vybudoval lavičku a pískovcový kámen s názvem Bezručova vyhlídka. 

Původní rozhledna z 80. let byla se svými 17 schody příliš nízká, takže přes stromy pořádně neplnila svů účel a dlouhé roky chátrala. Byla proto v roce 2012 stržena a vznikla nová dřevěná stavba z dílny architektky Vlasty Remešové. 

Rozhledna prošla v letech 2021 a 2021 rekonstrukcí, při které byly postupně vyměněny některé poškozené části. Je přístupná celoročně a zdarma, pouze je z bezpečnostních důvodů omenez maximální počet návšetěvníků. 

V červnu 2022 se vyhlídka stala součástí stezky Silesianka, která zahrnuje více než tři desítky rozhleden a vyhlídkových míst na české a polské straně. 

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.