KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Aquapark Olešná při letním náporu návštěvníků.
Aquapark Olešná při letním náporu návštěvníků.
Autor / zdroj: frydekmistek.cz

Aquapark na Olešné nabízí mnoho atrakcí a krásný výhled na panorama Beskyd

FRÝDEK-MÍSTEK

Aquapark na Olešné návštěvníkům nabízí spoustu atrakcí venku i uvnitř. Při plavání a v létě při opalování se můžete kochat výhledem na panorama Beskyd.

Letní aquapark Olešná se skládá ze dvou nerezových bazénů propojených skluzavkou, přelévavým vodopádem, mosty a chodníčky. Je navržen pro rekreační, relaxační i sportovní účely. Délka plaveckého bazénu činí 50 metrů. Celková vodní plocha je 1 879 metrů čtverečních. Travnatá plocha je o rozloze 12 000 metrů čtverečních. Celková okamžitá kapacita Letního aquaparku je 3 000 osob.

Mezi nejoblíbenější atrakce venkovního aquaparku patří dva tobogány, skluzavka, vodní chrlič, vodní dělo, vodní perlička, houpací hrnec či masážní trysky.

Děti se mohou vyřádit v dětském bazénu s vodním ježkem a skluzavkou. K dispozici je také relaxační bazén se skluzavkou do zálivku.

Plavecký bazén měří 50 metrů, disponuje čtyřmi dráhami a startovními bloky.

Návštěvníci se mohou slunit na trávníku nebo dřevěných lehátkách. Mohou si zapůjčit také slunečníky. V areálu je hned několik stánků s občerstvením, hřiště na beach volejbal a nohejbal. 

Krytý aquapark láká na obří tobogán či divokou řeku
Krytý aquapark disponuje hlavním nerezovým bazénem navrženým pro rekreační a relaxační účely, nikoliv jako plavecký pro závody. Jeho délka činí 25 metrů, šířka téměř 17 metrů a hloubka se pohybuje v rozmezí od 1,1 do 1,25 metru. Celková plocha bazénu je 300 metrů čtverečních. Teplota vody je 31 °C, teplota vzduchu pak 34 °C. Celková okamžitá kapacita krytého aquaparku je 200 osob.

Největší atrakcí krytého aquaparku je obří tobogán s převýšením 10 metrů a délkou 90 metrů, dále divoká řeka v délce 92,3 metru, vodní chrliče a děla, masážní trysky v bazénových stěnách, lavice s kombinovanou vodní a vzduchovou masáží či vodní lůžko se vzduchovou masáží.

Součástí krytého aquaparku je také saunový svět, který návštěvníkům nabízí tureckou aroma páru, římskou solnou lázeň, finskou saunu či sauna bar.

Pokud návštěvníkům vyhladoví, mohou využít restauraci.

Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský nerezový bazén v samostatné odhlučněné zóně, o rozměrech 6 x 4 metry s hloubkou 10 až 30 centimetrů a vodními atrakcemi – zvonem, ježkem, stříkacím nosorožcem Bubu či stěžněm s plachtou, který dotváří vzhled lodi. 

Podrobnější informace najdete na webu aquaparku aquapark-olesna.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

HISTORIE2. června 1297

Václav II. byl korunován českým králem a jeho manželka Guta Habsburská českou královnou.

ZAJÍMAVOSTI2. června 1410

hodinář Mikuláš z Kadaně, profesor astronomie Jan Šindel s mistrem Hanušem sestavují staroměstský orloj v Praze.

DOPRAVA2. června 1898

první návrh na pražské metro podal městské radě obchodník Ladislav Rott. V Evropě v té době mělo metro jen Londýn a Budapešť.

POZVÁNKA OBRAZEM