KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Žermanická přehrada.
Žermanická přehrada je v obložení rekreantů především v létě
Žermanická přehrada.  
Autor / zdroj foto: Jan Smekal

Žermanická přehrada / Lučina

Žermanická přehrada patří mezi střediska vodní rekreace na Frýdecko-Místecku. V okolí je několik soukromých chat i hotelů. Na jejich březích pak kempy ke stanování a restaurace.

Přehrada sice byla vybudovaná v letech 1951 až 1957 hlavně kvůli tomu, aby zásobovala provozní vodou několik velkých firem v kraji, ovšem v dnešní době je hlavně v letních měsících vyhledávaná spoustou rekreantů. Ti se tady mohou vyřádit do sytosti. Kromě plavání mohou také jezdit na surfech, paddleboardech, šlapacích kolech i menších plachetnicích.

V sezoně se na přehradě konají mezinárodní soutěže ve vodním lyžování a sportovním potápění. Je vhodná také pro rybaření. 

Technické zajímavosti
Vodní nádrž Žermanice byla vybudovaná v letech 1951–1957 na řece Lučině. Hráz je vysoká 31,5 metru a dlouhá 500 metrů. Žermanická přehrada slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům včetně možnosti provozování plachetních sportů.

Nádrží byla zaplavena obec Soběšovice a část Dolních Domaslavic. Celkový objem nádrže činí 25,015 milionu kubických metrů.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.