KULTURA / On-line

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
Datum konání:

VIDA! přináší zábavnou vědu do obýváků a kuchyní

ČR / BRNO

Zábavní vědecký park VIDA! je od 11. března 2020 pro veřejnost uzavřený. Pro zájemce o chytrou zábavu však připravil pokusy na doma. Na svých webových stránkách uveřejnil desítky jedinečných pokusů.

„Přesvědčte se, že experimenty s přírodními jevy zaručeně zaženou nudu. Dobrou zprávou je, že většinou budete potřebovat jen to, co máte běžně doma,“ láká k vyzkoušení Ema Zezulová, redaktorka webu a sociálních sítí VIDA! Na stránce je možné vybrat si například z pokusy s vodou, kuchyňskou chemii, vědecké vyrábění, experimenty se světlem nebo výrobu domácí kosmetiky. 

Ve středu 25. března v 16 hodin spustila VIDA! poprvé v historii živé vysílání těchto pokusů na doma  a zaměřila se právě na vodu a její vlastnosti. Diváci se tak připojili doma k Vidátorce Daniele Markové. „Společně jsme si vyzkoušeli experimenty přibližující hravou formou, co je to povrchové napětí, tlak vody nebo hustota kapalin,” sdělila Marková. 

Výsledky byly neuvěřitelné. „Jen na našem webu sledovalo přímý přenos 400 lidí. Na Facebooku pak mělo video dosah přes 12 000 uživatelů z České republiky ale i ze Slovenska. Takový úspěch jsme u prvního streamování rozhodně nečekali. Nejvíce nás potěšily všechny fotky a videa zapojených dětí,“ sdělila Eva Navrátilová, marketingová specialistka VIDA!

Video s podrobným návodem i vysvětlením vybraných jevů je možné si pustit i kdykoliv po skončení přímého přenosu a to na facebookových nebo webových stránkách VIDA!. „Nezapomeňte se ve svých domácích laboratořích vyfotit a sdílet fotku na facebooku @vidabrno nebo na Instagramu pod #vidabrno. Každý týden vylosujeme jednoho výherce, kterému zašleme poštou hry plné zábavy na doma,“ upozorňuje Zezulová.

Živé vysílání má VIDA! v plánu pravidelně každou středu v 16 hodin až do otevření škol. Zájemci se vždy v pondělí na webu i FB VIDA! dozví, co všechno budou k pokusům potřebovat. „Když nemůžou lidé k nám, přesuneme se i s pokusy k nim domů,“ shrnula Zezulová.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

HISTORIE2. června 1297

Václav II. byl korunován českým králem a jeho manželka Guta Habsburská českou královnou.

ZAJÍMAVOSTI2. června 1410

hodinář Mikuláš z Kadaně, profesor astronomie Jan Šindel s mistrem Hanušem sestavují staroměstský orloj v Praze.

DOPRAVA2. června 1898

první návrh na pražské metro podal městské radě obchodník Ladislav Rott. V Evropě v té době mělo metro jen Londýn a Budapešť.

POZVÁNKA OBRAZEM