AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Magistrát města Opavy přispěl na nová lůžka ve Slezské nemocnici
U nemocničního lůžka stojí zleva: MUDr. Richard Lenert, Ph.D., primář ORL, primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil a ředitel Slezské nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA. 
Autor / zdroj foto: Monika Kunčarová

Opava

Ve Slezské nemocnici v Opavě proběhla v rámci zkvalitňování poskytované péče revitalizace nemocničních lůžek v hodnotě přes 2 milióny korun. Magistrát města Opavy revitalizaci finančně podpořil formou investiční, účelově určené dotace z rozpočtu statutárního města Opavy ve výši půl miliónu korun.

Nová moderní lůžka tak v této chvíli užívají pacienti na oddělení gynekologie, chirurgie, infekčním oddělení, ORL, ortopedie a urologie. Nová lůžka, která splňují požadavky nejmodernější zdravotnické péče, zvyšují komfort nejen pacientům při jejich pobytu v nemocnici, ale hlavně usnadňují práci zdravotníkům v této nelehké době.

V pátek 12. února proběhlo setkání ředitele Slezské nemocnice Ing. Karla Sieberta, MBA s primátorem města Opavy Ing. Tomášem Navrátilem u nových nemocničních lůžek.

„Jsem rád, že spolupráce se statutárním městem Opava funguje v nadstandardním režimu a můžeme se tak spolehnout na podporu města v rámci současných možností. V dnešní době, kdy jsou všichni pod tlakem a těžce zkoušení celosvětovou pandemií, se snažíme dělat vše pro to, abychom co nejvíce zkvalitnili poskytovanou péči a co nejvíce usnadnili práci nemocničnímu personálu. Proto bych rád poděkoval za poskytnutí nemalého finančního příspěvku panu primátorovi Ing. Tomáši Navrátilovi. Jsem velmi rád, že si magistrát uvědomuje vážnost situace ve zdravotnictví a hledá možnosti, jak co nejvíce přispět k usnadnění současného stavu a odlehčení složité situaci v nemocnici.“ Komentuje setkání s primátorem ředitel Slezské nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA.

Primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil k setkání dodává: „Práce zdravotníků si nesmírně vážím a jsem rád, že se nám i v tomto případě podařilo Slezskou nemocnici podpořit. Lékaři a sestry si určitě zaslouží neustálé zlepšování podmínek pro práci a pacienti tak získávají větší komfort při léčbě. V podpoře nemocnice budeme pokračovat i nadále.“    

Autor / zdroj: Monika Kunčarová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.