AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Autor / zdroj: Radka Miloševská
22.5.2020

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

OSTRAVA

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Porodnice Vítkovické nemocnice reaguje na postupně uvolňující se zákazy. Aby maminky měly k dispozici veškeré služby před porodem i po něm, umožnila d tohoto týdne porodnice návštěvy tatínkům na oddělení šestinedělí. Zároveň je od poloviny dubna povolena jejich přítomnost (či osoby žijící společně v jedné domácnosti) u porodu. „Od června obnovujeme opět předporodní kurzy. Připravili jsme čtyři a všechny jsou už zcela naplněny,“ potvrdila velký zájem o velice populární kurzy Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů Vítkovické nemocnice v Ostravě. Další série klasických předporodních kurzů se zde uskuteční od září a na období letních prázdnin porodnice připravuje v každém měsíci dva předporodní rychlokurzy. Přesné termíny se zájemci dozví na webových stránkách Vítkovické nemocnice.

Mnoho nastávajících rodičů také uvítá návrat prohlídek porodních sálů, ty se musí ale přizpůsobit současným podmínkám. „Budou se konat vždy mezi 13. a 15. hodinou a je potřeba se na ně předem registrovat na telefonním čísle 595 633 509. Prohlídky budou probíhat v malých skupinách a budou zkráceny, součástí prozatím nebude prohlídka oddělení šestinedělí,“ vysvětluje staniční sestra.

Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě se snaží neustále zlepšovat své služby. Maminkám nabízí čtyři nadstandardní pokoje a jeden unikátní rodinný pokoj se zázemím pro celou rodinu. Rodička zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším dítětem.

Porodnice Vítkovické nemocnice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.

Autor / zdroj: Radka Miloševská

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

HISTORIE2. června 1297

Václav II. byl korunován českým králem a jeho manželka Guta Habsburská českou královnou.

ZAJÍMAVOSTI2. června 1410

hodinář Mikuláš z Kadaně, profesor astronomie Jan Šindel s mistrem Hanušem sestavují staroměstský orloj v Praze.

DOPRAVA2. června 1898

první návrh na pražské metro podal městské radě obchodník Ladislav Rott. V Evropě v té době mělo metro jen Londýn a Budapešť.

POZVÁNKA OBRAZEM