AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
Autor / zdroj: Jiří Krušina
6.4.2020

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

KRNOV

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

„Nemocnice v rámci časové kapacity začala postupně testovat všechny své zaměstnance, abychom měli jistotu, že nikdo není bezpříznakovým nosičem. Jde ryze o preventivní opatření,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Testování začalo v pátek 3. dubna a pokračovat bude i v dalších dnech v prostorách kožní ambulance dle objednávkového systému. Test absolvuje každý den několik desítek zaměstnanců.

Test má za sebou část technicko-hospodářských pracovníků (THP) SZZ Krnov. „Jsem ráda, že nám zaměstnavatel tento test umožnil. Většina z nás je v každodenním kontaktu se zdravotníky a určitě bych nechtěla někoho nakazit, případně šířit COVID-19 jako skrytý přenašeč dál,“ sdělila Mgr. Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

HISTORIE2. června 1297

Václav II. byl korunován českým králem a jeho manželka Guta Habsburská českou královnou.

ZAJÍMAVOSTI2. června 1410

hodinář Mikuláš z Kadaně, profesor astronomie Jan Šindel s mistrem Hanušem sestavují staroměstský orloj v Praze.

DOPRAVA2. června 1898

první návrh na pražské metro podal městské radě obchodník Ladislav Rott. V Evropě v té době mělo metro jen Londýn a Budapešť.

POZVÁNKA OBRAZEM