AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
19.3.2020

Moravskoslezské nemocnice už mají devět odběrových míst

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Celkem devět odběrových míst u různých nemocnic v Moravskoslezském kraji vybudovali v souvislosti s nákazou koronavirem Covid-19 příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně v uplynulých pěti dnech. Pro tuto chvíli je to (zatím) konečný stav.

Poslední dvě odběrová místa, která vždy tvoří jeden velký stan a dvě stavební buňky, přibyla ve středu 18.3.2020 večer v areálech Nemocnice ve Frýdku-Místku a Nemocnice Nový Jičín a jsou připravena pro testování nákazy.

Speciální odběrové stany jsou určeny pro řidiče či osádky osobních automobilů i pro pěší příchozí. Jde o velký stan, do kterého občan přijede osobním automobilem, nevystupuje z něj a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle. Součástí stanu jsou dvě (zelené) stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál, který vzorky od občanů odebírá.

Odběrová místa u nemocnic tak již má všech šest okresních měst Moravskoslezského kraje, když Ostrava hned dvě (FNO a MNO), vedle nich také Krnov, Havířov a Třinec.

Autor / zdroj: Petr Kůdela

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

HISTORIE2. června 1297

Václav II. byl korunován českým králem a jeho manželka Guta Habsburská českou královnou.

ZAJÍMAVOSTI2. června 1410

hodinář Mikuláš z Kadaně, profesor astronomie Jan Šindel s mistrem Hanušem sestavují staroměstský orloj v Praze.

DOPRAVA2. června 1898

první návrh na pražské metro podal městské radě obchodník Ladislav Rott. V Evropě v té době mělo metro jen Londýn a Budapešť.

POZVÁNKA OBRAZEM